Časté otázky

Mohu interaktivní displej MultiBoard používat na více místech, například přejíždět s ním z jedné třídy do druhé?

Ano, právě toto je jedna z velkých předností interaktivního displeje MultiBoard. Používáte ho tam, kde Vám to aktuálně vyhovuje. Například má-li Vaše mateřská škola dvě třídy a vy plánujete nákup dvou interaktivních tabulí, tak lepším a také výrazně levnějším řešením je pořídit jeden interaktivní displej MultiBoard. Nejen že ušetříte finanční prostředky, ale vyhnete se i nepříjemným stavebním úpravám spojených s montáži interaktivní tabule (vrtání, sekání do zdí, lištování kabelů apod.). Po prvním použití interaktivní tabule můžete navíc zjistit, že zvolené umístění Vám nevyhovuje, například je blízko dveří, okna apod., ale nic s tím už neuděláte. S interaktivním displejem MultiBoard si jednoduše popojedete o kousek dál a natočíte si ho tak, jak potřebujete. S interaktivním displejem MultiBoard zažijete skutečnou flexibilitu.

Potřebuji k používání interaktivního displeje MultiBoard notebook nebo PC?

Ne, interaktivní displej MultiBoard má v sobě integrovaný výkonný počítač s duálním operačním systémem. Jediné, co potřebujete, je elektrická zásuvka. Nic méně pokud budete chtít k zařízení svůj notebook připojit, např. z důvodů prezentace fotek, můžete tak učinit pomocí HDMI nebo VGA kabelu (je dodáván zdarma).

Budou mi na interaktivním displeji MultiBoard fungovat již dříve zakoupené programy Barevné kamínky®?

Ano, budou, nic méně používání starých verzí nedoporučujeme, protože nepodporují Full HD zobrazení, což je největší přednost interaktivního displeje MultiBoard. Dle potřeby však zajistíme bezplatnou výměnu za novější verze totožných programů. Programy Barevné kamínky® jsou opravdu povedené, ale teprve ve Full HD rozlišení naplno vynikne jejich krásná grafika, kterou na interaktivní tabuli s pouze HD rozlišením nikdy nepoznáte.

Co je USB Flash verze programů Barevné kamínky®?

Partnerská společnost Barevné kamínky® pružně zareagovala na rychlý nástup interaktivního displeje MultiBoard do českých mateřských škol a v rekordně krátké době předělala všechny své programy na Full HD rozlišení. Namísto klasického CD nosiče jsou jejich programy dodávány na moderním USB Flash připomínající platební kartu. Ta se jednoduše zasune do jednoho z USB portu interaktivního displeje MultiBoard a spustí se instalace programu.

Má interaktivní displej MultiBoard CD ROM mechaniku?

Ne. Interaktivní displej MultiBoard má mnoho možností připojení periferií, například přes USB porty. Můžete tak připojit klávesnici, myš, externí CD ROM mechaniku, svůj Flash disk, svůj notebook apod.

Lze změnit pracovní výšku umístění interaktivního displeje MultiBoard?

Ano, dodávaný mobilní stojan s podestou umožňuje mechanicky nastavit pět výšek po 9 cm. Standardně displej umisťujeme do nejnižší pozice, která je vhodná i pro nejmenší děti. Ty si navíc mohou vybrat, zda budou stát na zemi nebo na pevné plechové podestě umístěné 15 cm od země.

Projedu s interaktivním displejem MultiBoard interiérovými dveřmi mezi místnostmi?

Ano. Minimální nutná šíře dveří mezi zárubněmi je 70 cm.

Jak je zajištěna bezpečnost stojanu proti nechtěnému pojezdu?

Všechna čtyři pojezdová kolečka mají vlastní mechanickou brzdu zajišťující spolehlivou fixaci na zvoleném místě.

Jak často používat interaktivní displej MultiBoard?

Interaktivní displej MultiBoard, tak jako jakákoliv jiná pomůcka, pouze vhodně doplňuje běžný program mateřské školy. Stanovit čas jeho používání je značně individuální záležitost, která je vždy v kompetenci pedagoga. Obecně se odvíjí od doby, po kterou je dítě schopno soustředění, což je 20-25 minut. Nicméně, v době, kdy ho nepoužíváte, může být v tzv. režimu spánku, kdy displej nesvítí, ale zařízení je stále připraveno k okamžitému použití. Takže budete-li chtít dětem něco rychle názorně objasnit, například pohotově ukázat vhodný obrázek z internetu, můžete tak učinit během pár vteřin. To je rozdíl oproti interaktivní tabuli, kde musíte zvlášť spustit projektor i tabuli a připojit notebook, což může trvat až desítky minut.

Nenašli jste co Vás zajímá? Zašlete nám Váš dotaz, rádi Vám na něj odpovíme.

Kliknutím na “Odeslat” souhlasíte s tím, že Vaše osobní údaje budou uchovány v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb.,
o ochraně osobních údajů ve znění pozdějších předpisů a použity pro veškeré potřebné účely společnosti MultiBoard s.r.o.